A cél szentesíti-e az eszközt?
2007.10.06 Machiavelli szerint az uralkodónak nem kell minden tettéért külön-külön elszámolnia a népnek, hanem nagy távlatokban kell gondolkodnia és ezekben a magasabb dimenziókban kell népét/államát előrébb mozdítania. Azaz ha az egyes cselekedeteit nézzük a jó uralkodónak, nem feltétlen pozitív kép alakul ki róla, viszont ha az ország boldogulását nézzük, akkor igen. Az erkölcs tehát másodlagos a következményekkel szemben.
Jó uralkodó-e az MKP? Vagy csupán az egyéni hatalom átmentéséről van-e szó?. Hülyét csináltak belőlünk?!. A felvidéki magyarság boldogulását, megmaradását szeretnék? (commora megj.)
A helyzet már bizony jól elmérgesedett, a magyarországi és szlovák politikusok lassan "ölre mennek", söt, még az is elképzelhetö, hogy Ficóékat legvégül sarokba szorítják, s a folyamatok "melléktermékeként" még akár valamilyen erdmények születhetnek... De! Nem nagyon foglalkoztunk ezidáig a dolgok eredöjével... azzal, hogy vajon miért hozta fel a Benes dekrétumokat Csáky és Duray a nagypolitika színpadára.. ugyan miért, amikor maga Csáky is azt nyilatkozta, a jelenlegi szlovák kormánykoalícióval nem hiszi, hogy ebben valaha is egyezség születik!
Nos, Huncík Péter erre kínál választ a vele készült interviewban. Nézzük csak...
Hunčík Péter cikk
Idézet: A magyar fél genézise ugyancsak 2006-tal, a hatalom elvesztésének frusztrációjával kezdődött. Erre épült a meglehetősen viharos elnökcsere, amely nem csupán a küldötteket, hanem a szavazókat is szinte fele-fele arányban megosztotta. Politikailag tehát még érthető is Csáky Pál és Duray Miklós döntése, hogy villámgyorsan találni kell egy témát, amely egységesíti a pártot. A Beneą-dekrétumok emotív jellege tökéletesen megfelelt a célnak: nem csupán a pártot forrasztotta össze, hanem – sajnos – a másik oldalt, a szlovák felet is, ellenünk.
Idézet: Akkor miről van szó? A klasszikus drámaelméletből ismert, ha egy pisztoly megjelenik a színpadon, annak előbb-utóbb el kell sülnie. Ha nem sül el, rossz a darab. Ráadásul idén van a szomorú események 60. évfordulója, s tudjuk, milyen fontos szerepet játszanak életünkben bizonyos évfordulók, szimbólumok. Tehát nem tudom elhinni, hogy csak egy „unaloműző” ballépésről volt szó, bár az uborkaszezon is szerepet játszhatott. A legfőbb ok azonban szerintem a Bugár távozása utáni félelem volt a pártszakadástól. Belső kohézió hiányában a legjobb módszer egy külső „ellenséget” találni, amely egybeforrasztja a csapatot. A Beneą-dekrétumokkal a kohézió is kialakult, hiszen ez a téma minden magyar számára még mindig fájdalmas. A szlovák társadalom pedig, ahogy az a posztkommunista országok lélektanának nagykönyvében meg van írva, a „bántanak minket a magyarok” jelszó hallatán azonnal összefogott. Erről szólt a parlamenti szavazás.
... és azt hiszem, piszokul igaza van... Csáky és Duray segget csinált mindenkiböl... határon innen és túl egyaránt... még a saját párttagságukból is... hogy ez eddig nem jutott eszünkbe Forgó szemek
Ezt a viccet jegyezzük meg most és mindörökre(Huncik után szabadon):
Idézet: Az öreg Kohn 40 évnyi ügyvédi munka után nyugdíjba vonul, és átadja a fiának a jól menő ügyvédi irodáját. A fiú egy hét után boldogan újságolja apjának: Találtam egy ügyet az aktáid közt, amit te 40 évig nem tudtál megoldani, én pedig egy hét alatt megoldottam. Az apa erre ezt válaszolja: Fiam, ilyen hülyét, mint te vagy, még nem láttam. Én 40 évig ebből az ügyből (Duray autonómiája - commora megj.)éltem, te pedig egy hét alatt elrontottad az egészet. forrás: Újszó, kukac.sk (happy), commora
Csáky: "Remélem, hogy lecsendesedik az ügy". Ezt mondta az MTV1-nek és minden marad a régiben, a Benes-dekrétumok is, meghát az autonómia is. Csáky ha ezt reméled akkor miért húztad ki augusztusban a Benes-dekrétumok ügyét? Hülyét csinálsz a felvidéki magyarságból!!! Reményt adni, majd elaltatni, ezt már nem eszi meg a felvidéki magyar nép! A vasat addig kell verni míg meleg, persze csak akkor, ha a magyarság érdekében tesszük, amit teszünk. Csáky nyilatkozat (végén) (commora)
|